Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 19. József
Veszprém
9°C
2026. március 19. József
Veszprém
9°C

Polgárőrök közlekedési versenye

2011. szeptember 27. 10:30
Szeptember 24-én, szombaton, már 7. alkalommal rendezték meg az Országos Polgárőr Közlekedésbiztonsági Verseny Veszprém-megyei döntőjét.

A megmérettetésre a Turbó Gépjárművezető-képző Kft. veszprémi kirendeltségén került sor. A megye régióiból két-két fő indulhatott, 5 régióból kilencen vettek részt a versenyen. Leiner Norbert megyei titkár rövid ismertetője után kezdték meg az elméleti és a gyakorlati feladatok végrehajtását. Az elméleti verseny számítógépes KRESZ program segítségével került lebonyolításra, ahol az újonnan életbe lépett szabály-módosításokban is otthon kellett lenniük a versenyzőknek.

A gyakorlati rész az iskola rutinpályáján zajlott, ahol a veszprémi Autó-Nexus Kft. által felajánlott Ford Fusion gépkocsival teljesítették a Szedlák János (Turbó Kft. Szakembere) és Leiner Norbert titkár által összeállított pályát. Ebben volt kapubeálló, szlalom, un. szűk-udvar, és egyes feladatokat jelzőoszlop érintésével kellett befejezni. A pálya teljesítése - a hibapontok kiküszöbölése mellett – időre zajlott.

Ezek után már csak a két eredmény összesítése következett, majd a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság részéről Bankó Magda r. alezredes értékelte a polgárőrök teljesítményét. A díjakat Sövényi Attila r. szds. a főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezető-helyettese és Leiner Norbert adták át a helyezetteknek.

Az első helyezést Hubert János Csaba zalahalápi, a másodikat Rubi Mátyás nemesvámosi, a harmadikat pedig Rozbora Gábor ösküi polgárőr érte el.

Az országos döntőre október 1-jén kerül sor Budapesten, ahol az első két helyezett képviseli a megyei szövetséget.

vehir.hu
további cikkek
Olimpikonokat és sportlegendákat hívhatunk ki a szombati Kihívások Napján közélet Olimpikonokat és sportlegendákat hívhatunk ki a szombati Kihívások Napján Március 21-én Veszprém és a Balaton régió történetének egyik legaktívabb napjára készül. A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 programsorozat kiemelt eseményeként érkezik a Kihívások Napja , ahol nemcsak négy világrekord megdöntése a cél , hanem az is, hogy a bátor jelentkezők testközelből mérkőzzenek meg a hazai sportélet legnagyobb csillagaival. tegnap 17:09 Véget ért a téli üzem a Magyar Közútnál, elindultak a tavaszi-nyári fenntartási munkák közélet Véget ért a téli üzem a Magyar Közútnál, elindultak a tavaszi-nyári fenntartási munkák Március 15-én véget ért a téli üzem a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-nél, a szakemberek a nyári üzemrend szerint folytatják a munkát, de március végéig mérnökségenként legalább egy, síkosságmentesítésre alkalmas eszközökkel felszerelt gépet továbbra is bevetésre készen tartanak. tegnap 16:32 Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. támogatott tartalom Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. Folyamatos fejlesztések, javuló munkakörülmények és milliméterpontos minőség – röviden így jellemezhető a Waller Furnér Kft. idei éve. Waller Istvánnal, a cég vezetőjével beszélgettünk a hamarosan érkező új automata gépsorról, a megnövekedett gyártási kapacitásról, valamint egy olyan új, komplex tetőszerkezeti elemről, amely legóként könnyíti majd meg a szakemberek helyszíni munkáját. tegnap 11:38

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.