Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 18. Sándor
Veszprém
8°C
2026. március 18. Sándor
Veszprém
8°C

Rendőrnek adta ki magát.

2011. augusztus 9. 9:39 // Forrás: Veszprémi Rendőrkapitányság
Hétfőn a kora délelőtti órákban Veszprémben az egyetemi városrészben egy idős asszonyhoz csengetett be egy férfi, aki magát rendőrnek adta ki magát.

A lakásba bejutva a sértettel kinyittatta az ablakot, közben a szobában a szekrényből kivett 100.000 Ft készpénzt, majd sietősen távozott, ellene lopás vétsége miatt indult büntetőeljárás.

A Veszprémi Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy a Rendőrség állományába tartozókat az egyenruha és a szolgálati jelvény valamint szolgálati igazolvány igazolja. Amennyiben valaki a rendőrség alkalmazottjának mondja magát, kérje meg, hogy mutassa fel a jelvényét, melyen egy ötjegyű azonosító számnak kell szerepelnie. Szolgálati jelvénnyel és igazolvánnyal a civil ruhás rendőrök is rendelkeznek. A 112-es ingyen hívható számon ellenőrizheti a jelvényszám alapján, hogy valóban rendőrrel van dolga. A rendőr köteles a nevét, rendfokozatát, beosztását közölni az állampolgárral. Amennyiben erre a személy kérésre nem hajlandó, vagy nem tud szolgálati igazolványt és jelvényt felmutatni, álrendőrrel van dolga és ne engedje be a lakásába. Fontos, hogy jegyezze meg az illető személyleírását, ha gépjárművel érkezett akkor a jármű típusát, színét, rendszámát, és azonnal értesítse a Rendőrséget a 112-es segélyhívó számon.

vehir.hu
további cikkek
Hamarosan újraindulhat az olajszállítás Ukrajna felől - a külügyminiszter szerint ez is a színjáték része közélet Hamarosan újraindulhat az olajszállítás Ukrajna felől - a külügyminiszter szerint ez is a színjáték része Európai uniós forrásokból és technikai segítséggel állhat helyre a január végén leállt Barátság kőolajvezeték, amelynek köszönhetően a jövőben ismét zavartalan lehet a kőolajszállítás Magyarország és Szlovákia irányába. Bár a brüsszeli vezetők és az ukrán elnök a technikai akadályok elhárítását hangsúlyozzák, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter más tényezőkre is felhívta a figyelmet, szerinte egy színjáték zajlik most is. tegnap 16:30 Hivatalosan is megnyitott az ifjúsági könyvtár a Zugban közélet Hivatalosan is megnyitott az ifjúsági könyvtár a Zugban Az Eötvös Károly Könyvtár szolgáltatását már november óta használhatták az érdeklődők, a hivatalos átadásra viszont március közepéig kellett várni. tegnap 14:22 Rekordszámú szervezet nyert támogatást az állatvédő civil szervezeteknek szóló 1 milliárd forintos pályázaton közélet Rekordszámú szervezet nyert támogatást az állatvédő civil szervezeteknek szóló 1 milliárd forintos pályázaton Minden eddiginél nagyobb érdeklődés mellett zárult az állatvédő civil szervezetek támogatását célzó, 1 milliárd forintos keretösszegű pályázat. Az idei év januárjában meghirdetett felhívás eredményeként 472 állatvédő civil szervezet részesül állami támogatásban, ami újabb fontos lépés az állatvédelemben dolgozó civil közösségek megerősítésében – írta közleményében Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos. 2026. március 16. 16:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.