2019. november 22. // Cecília névnap

Bemutatták a Rómeó és Júliát a Játékszínben

2019. november 8. 23:13
Péntek este mutatták be Shakespeare egyik leghíresebb drámáját, a Rómeó és Júliát a Játékszínben. Az előadás egyik különlegessége, hogy koprodukció: a veszprémi Kabóca Bábszínház, a veszprémi Petőfi Színház, és a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház közös előadása.

A Játékszín rendszeres látogatói tudhatják, hogy színházi élményeik közt nem igen találkozhattak eddig bábokkal. Az előadás rendezője, Bartal Kiss Rita nem is kifejezetten bábelőadásnak mondaná a darabot, hiszen a mozgásszínház elemei is jócskán fellelhetők benne.

A két ellenséges veronai család gyermekei, Rómeó és Júlia között szövődött végzetes szerelem történetét egészen különleges színházi nyelven „beszélik el”, méghozzá Nádasdy Ádám fordítását felhasználva. A rendező elmondta, négy fordítás is szóba került, mindenképpen szerették volna, hogy a nyelvezet mai legyen, így a Varró Dani-és a Nádasdy-fordítás kerülhetett szóba. Végül az utóbbi mellett döntöttek, hiszen Varró munkájának színvonalasságát nem megkérdőjelezve figyelniük kellett arra is, hogy a színészek szájába mégse nyelvtörőket adjanak.

Bartal Kiss Rita elmesélte, az egyik legnagyobb kihívás az öt felvonásos darab bábszínpadra történő adaptálása volt, hiszen a bábu nem bírja a sok szöveget. A dramaturggal közösen, Markó Róberttel igyekeztek szerkezeti formát találni, amit a bábszínház is elbír, és nem megy a dráma rovására. A nagyobb érzelmeket szonettek, dalok segítik, mozgáselemekkel kiegészülve, a szimultán jelenetezés pedig az izgalmas lüktetését adja meg az előadásnak.

Az darab első sorban a felső tagozatos és középiskolás korosztályt szólítja meg, de nincsen felső korhatár, hiszen, mint azt a rendező elmondta, a bábu nem korosztályt jelöl, hanem egy színházi műfajt, ami felnőtteknek is egyaránt szól.

Férfi kézilabda BL, B csoport 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. THW Kiel 9 6 2 1 281 250 31 14
2. Montpellier 8 5 1 2 223 214 9 11
3. Telekom Veszprém 8 5 0 3 267 235 32 10
4. Kielce 8 4 2 2 248 231 17 10
5. Vardar Szkopje 8 4 1 3 235 252 -17 9
6. Porto 8 3 2 3 230 240 -10 8
7. Zaporizzsja 9 0 2 7 264 294 -30 2
8. Meskov Breszt 8 1 0 7 219 251 -32 2
Utolsó módosítás: 2019. november 20. 22:29
Férfi kézilabda NB I, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. SZEGED 11 11 0 0 401 257 144 22
2. Telekom Veszprém 10 10 0 0 366 240 126 20
3. Gyöngyös 9 6 0 3 268 242 26 12
4. Tatabánya 10 6 0 4 278 260 18 12
5. FTC 9 6 0 3 255 239 16 12
6. Csurgó 10 5 1 4 252 259 -7 11
7. Balatonfüred 10 5 1 4 274 282 -8 11
8. Komló 10 4 1 5 253 264 -11 9
9. Eger 9 4 1 4 242 274 -32 9
10. Dabas 11 3 1 7 270 326 -56 7
11. Mezőkövesd 8 1 2 5 191 234 -43 4
12. Budakalász 9 1 0 8 225 264 -39 2
13. Orosháza 9 1 0 8 223 274 -51 2
14. Vác 9 0 1 8 201 284 -83 1
Utolsó módosítás: 2019. november 20. 22:35
Férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Telekom Veszprém 6 5 0 1 183 159 14 15
2. Meskov Breszt 6 3 0 3 184 173 11 9
3. PPD Zagreb 4 3 0 1 110 109 1 9
4. Rabotnik 6 3 0 3 169 164 5 9
5. Metaloplastika 6 2 0 4 165 182 -17 6
6. Szpartak Moszkva 6 1 0 5 167 191 -24 3
Utolsó módosítás: 2019. november 20. 22:19
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Veszprémi KKFT 8 7 0 1 222 164 58 14
2. PLER-Budapest 8 6 0 2 203 174 29 12
3. ETO-SZESE 8 6 0 2 227 211 16 12
4. Tata 8 5 0 3 212 202 10 10
5. Balatonfüred U21 8 5 0 3 218 213 5 10
6. Telekom Veszprém U21 8 4 1 3 215 199 16 9
7. NEKA 8 4 0 4 202 193 9 8
8. Budai Farkasok 8 4 0 4 200 219 -19 8
9. Szigetszentmiklós 8 3 0 5 202 235 -33 6
10. Pécs 8 1 1 6 199 219 -20 3
11. Rév TSC 8 1 0 7 191 226 -35 2
12. PEAC 8 1 0 7 222 258 -36 2
Utolsó módosítás: 2019. november 20. 22:41
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. PEAC 8 7 0 1 275 193 82 14
2. Siófok U22 8 7 0 1 267 208 59 14
3. Szekszárd 8 6 0 2 235 187 48 12
4. Veszprém Pannon SE 8 6 0 2 266 222 44 12
5. Nemesvámos 8 6 0 2 253 212 41 12
6. Marcali 8 5 0 3 216 227 -11 10
7. Kozármisleny U22 8 4 0 4 220 215 5 8
8. Balatonboglár 8 2 0 6 240 243 -3 4
9. Tolna 8 2 0 6 206 267 -61 4
10. Tamási 8 2 0 6 182 248 -66 4
11. TUNGSRAM 8 1 0 7 179 257 -78 2
12. Hévíz 8 0 0 8 169 229 -60 0
Utolsó módosítás: 2019. november 20. 22:59
Férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. BERETTYÓÚJFALU 10 9 1 0 54 28 26 28
2. HALADÁS 10 7 1 2 47 21 26 22
3. NYÍRGYULAJ 10 6 2 2 28 20 8 20
4. DEAC 10 4 2 4 25 30 -5 14
5. FTC 10 4 1 5 36 33 3 13
6. DUNAFERR 10 3 4 3 32 32 0 13
7. ARAMIS 10 3 1 6 18 38 -20 10
8. 1. FC VESZPRÉM 10 2 1 7 20 28 -8 7
9. RUBEOLA 10 2 2 6 21 33 -12 7
10. KECSKEMÉT 10 2 1 7 17 35 -18 7
Utolsó módosítás: 2019. november 20. 23:04
Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. ÉRD 15 11 3 1 33 11 22 36
2. III. KER 15 10 3 2 37 17 20 33
3. LIPÓT PÉKSÉG 15 9 3 3 25 14 11 30
4. NAGYKANIZSA 15 8 3 4 24 19 5 27
5. PÁPAI PERUTZ 15 7 4 4 22 19 3 25
6. MÉNFŐCSANAK 15 6 6 3 17 14 3 24
7. VLS VESZPRÉM 15 5 5 5 18 13 5 20
8. KOMÁROM 15 5 4 6 23 20 3 19
9. MOSONMAGYARÓVÁR 15 5 4 6 23 24 -1 19
10. BICSKE 15 4 5 6 16 20 -4 17
11. BKV ELŐRE 15 4 5 6 14 19 -5 17
12. PUSKÁS AKADÉMI II. 15 5 1 9 24 25 -1 16
13. SÁRVÁR FC 15 3 6 6 13 19 -6 15
14. BALATONLELLE 15 2 4 9 10 35 -25 10
15. FEHÉRVÁR II. 15 1 7 7 9 22 -13 10
16. HÉVÍZ 15 2 3 10 17 34 -17 9
Utolsó módosítás: 2019. november 18. 11:13
Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. HOYA-PE Veszprém 8 7 0 1 772 707 0 15
2. Nyíregyháza 8 6 0 2 708 612 0 14
3. BUDAFOK 8 6 0 2 712 639 0 14
4. BKG 7 5 0 2 662 566 0 12
5. MAFC 6 4 0 2 506 511 0 10
6. MTK 8 5 0 3 652 649 0 13
7. Salgótarján 8 5 0 3 629 605 0 13
8. Bajai Bácska 8 4 0 4 627 616 0 12
9. TF-BP 7 3 0 4 540 571 0 10
10. MEAFC-Miskolc 8 3 0 5 656 684 0 11
11. Vasas Akadémia 8 2 0 6 636 664 0 10
12. Budapesti Honvéd 8 2 0 6 659 728 0 10
13. Nagykőrösi 8 1 0 7 566 657 0 9
14. PVSK 8 1 0 7 655 771 0 9
Utolsó módosítás: 2019. november 20. 23:08
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 16. 2019. november 24. 13:00 Sárvár, Városi Stadion Sárvár FC VLS Veszprém
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 9. holnap 18:00 Tolna, Városi Sportcsarnok Tolna KC Veszprém Pannon SE
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 9. holnap 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kielce
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 9. holnap 13:00 DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT Rév TSC
kézilabda férfi kosárlabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 9. holnap 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 PEAC
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 9. ma 18:00 Veszprém, Vetési Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém MTK-Elite Basket
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 5. 2019. november 19. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Metaloplastika 36-29
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 8. 2019. november 17. 17:00 Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok PVSK HOYA-PE Veszprém 92-114
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 17. 16:00 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Szigetszentmiklós Veszprémi KKFT 19-29
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 17. 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Tamási KC 36-31
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 15. 2019. november 17. 13:00 Érd, Sporttelep Érd VLS Veszprém 2-1
röplabda női röplabda NB II Nyugati A csoport, 2019/2020 6. 2019. november 17. 11:00 Szombathely, Savaria Egyetem SZOESE VESC 0-3
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 8. 2019. november 16. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Meskov Breszt 31-25
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 16. 11:00 Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok ETO-SZESE Telekom Veszprém U21 27-31
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 10. 2019. november 15. 18:30 Debrecen, Egyetemi Sportaréna DEAC 1. FC Veszprém 2-2
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 9. 2019. november 11. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Kecskemét 4-2
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 13. 2019. november 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém 21-24
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 14. 2019. november 10. 13:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Hévíz 4-1
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 7. 2019. november 9. 17:30 Fehéroroszország, Breszt Meskov Breszt Telekom Veszprém 30-37
röplabda női röplabda NB II Nyugati A csoport, 2019/2020 5. 2019. november 9. 16:00 Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok VESC PTE-PEAC 3-0
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 14:00 Hévíz, Városi Sportcsarnok Hévíz Veszprém Pannon SE 21-29
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 13:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT Pécsi VSE 30-21
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 PLER-Budapest 20-22
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 7. 2019. november 8. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém MEAFC-Miskolc 109-83
futsal férfi futsal Magyar Kupa, 2019/2020 1. 2019. november 6. 21:00 Budakalász, Városi Sportcsarnok Újpest 1. FC Veszprém 1-2
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 10. 2019. november 5. 20:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 36-20
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
kosárlabda férfi kosárlabda Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, 2019/2 3. 2019. november 4. 17:45 Pápa, Városi Sportcsarnok Pápa HOYA-PE Veszprém 87-106
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 13. 2019. november 3. 13:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Balatonlelle 0-1
röplabda női röplabda NB II Nyugati A csoport, 2019/2020 4. 2019. november 3. 11:00 Budaörs, Illyés Gyula Gimnázium sportcsarnoka Budaörsi Emericus VESC 1-3
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 6. 2019. november 2. 15:00 Lengyelország, Kielce PGE Vive Kielce Telekom Veszprém 34-33
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 8. 2019. november 1. 19:30 FTC Népligeti Sportcentrum FTC 1. FC Veszprém 5-1
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 6. 2019. október 31. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém Budapest Honvéd 84-81
röplabda női röplabda NB II Nyugati A csoport, 2019/2020 3. 2019. október 27. 16:00 Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok VESC Széchenyi Győr 3-0
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 27. 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Marcali 36-19
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 12. 2019. október 27. 13:30 Budapest, BKV Előre Stadion BKV Előre VLS Veszprém 0-0
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 5. 2019. október 26. 17:00 Baja, Városi Művelődési Központ Bajai Bácska HOYA-PE Veszprém 71-76
Labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 11. 2019. október 20. 14:00 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Mosonmagyaróvár 3-0
Kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport 4. 2019. október 19. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém Vasas Akadémia 92-91
Kézilabda Férfi kézilabda BL 5. 2019. október 19. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vardar Szkopje 39-30
Kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport 5. 2019. október 19. 13:00 Lauber Dezső Városi Sportcsarnok Pécs Dr. Veress Endre utca 10 PEAC VPSE 33-27
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. 2019. október 18. 20:30 Elektromos csarnok Budapest Népfürdő út 18-20. Rév TSC Telekom Veszprém U21 22-35
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. 2019. október 18. 19:30 Budaörs Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand Budaörs Hársfa utca 6. Budai Farkasok VKKFT 19-27
Kézilabda Férfi kézilabda NB I 7. 2019. október 15. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 34-27
Kosárlabda NB I/B Piros csoport 3. 2019. október 15. 17:00 Nyíregyháza HOYA-PE Veszprém Nyíregyháza 105-87
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 13. 16:00 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok Veszprémi KKFT 17-30
Kézilabda Férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 15:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FC Porto Sofarma 38-28
Kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 11:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Kozármisleny 35-28
Labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. október 12. 14:30 Nagykanizsa, Olajbányász Stadion Nagykanizsa VLS Veszprém 2-1
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 12. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsanok Telekom Veszprém U21 Szigetszentmiklós 29-25
Futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 7. 2019. október 11. 18:30 Veszprém, Március 15. úti sportcsarnok 1. FC Veszprém Dunaferr 6-4
Szabó Eszter
Domján Attila
2019. november 22. // Cecília névnap