Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

VÍZ- ÉS SZENNYVÍZTISZTÍTÁSSAL FOGLALKOZÓ K+F STRATÉGIAI MŰHELY ALAKULT A PANNON EGYETEMEN UNIÓS TÁMOGATÁSSAL

2017. szeptember 15. 12:04
A Pannon Egyetem 2016-ban GINOP-2.3.2-15 – „Stratégiai K+F műhelyek kiválósága” elnevezésű konstrukció keretében sikeresen pályázott és nyert el 859 559 242 forint vissza nem térítendő támogatást a GINOP-2.3.2-15-2016-00016 azonosító számú és „Vízbázis-védelem, moduláris, mobil vízkezelő rendszerek és szennyvízkezelő technológiák fejlesztése a Pannon Egyetem bázisán hazánk dinamikus export növekedésének elősegítése érdekében” című projekt megvalósítására.

Mind hazai, mind nemzetközi szinten a víz- és szennyvíztisztítás témaköre a jövő nemzedék egészséges környezetének biztosítása szempontjából kiemelten fontos és kutatott terület. Az eddigi kutatási tapasztalatok felhasználásával, kiszélesítésével, az alapkutatási és alkalmazott kutatási munkarészeken túlmenően, kísérleti fejlesztési tevékenységre támaszkodva az alábbi területeken folytatnak kutatásokat a Pannon Egyetem kutatói a projektben:

1. Előre gyártott kis szennyvíztisztító család fejlesztése

2. Modulárisan felépíthető, mobil vízkezelő rendszer fejlesztése

3. Ipari szennyvíz-előkezelő család fejlesztése

Az Intézmény a felsorolt három területen olyan prototípus rendszertervek elkészítését tűzte ki célul, melyek további fejlesztési lépcsőkön keresztül hazai és nemzetközi szinten jelentős érdeklődésre számot tartó ipari rendszerek megvalósítását teszi lehetővé. A projekt nemzetközileg jegyzett, magas színvonalú kutatási eredmények megszületését, kiemelkedő színvonalú Q1 minősítésű publikációk elkészítését, valamint az eredmények gazdaságban történő felhasználását garantálja.

vehir.hu
további cikkek
MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Ecoport magazin MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa, a Brain Prize díjazottja, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Hosszan tartana felsorolni dr. Freund Tamás érdemeit, de anélkül is kijelenthetjük: az egyik legmeghatározóbb hazai tudós. Talán azért is, mert a mai napig nem csillapodott a tudomány iránti szeretete, és ezt másoknak is igyekszik átadni, de ugyanennyire fontosnak tartja felhívni a figyelmet a művészet, a léleknemesítő tevékenységek fontosságára is. Zenéről, a felfedezés öröméről, a tudomány becsületéről és hitről beszélgettünk vele. 2020. december 26. 11:51 Víztisztításon dolgoztak Víztisztításon dolgoztak A Pannon Egyetem (Veszprém) és az újdelhi TERI (The Energy and Resources Institute, India) 2016. július 1. és 2019. június 30. között, Magyar-Indiai Ipari Kutatás-fejlesztési Együttműködési Pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Felszíni vizekben és ipari szennyvizekben található alacsony koncentrációjú antibiotikum és fenol származék szennyeződések enzimatikus bontása módosított membrán bioreaktorral” című, TÉT_15_IN-1-2016-0094 azonosítószámú projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal finanszírozásában, 28 745 933 Ft támogatási összegből. 2019. július 24. 15:39 „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” A Pannon Egyetem a GINOP-2.3.3-15-2016-00009 azonosító számú pályázat keretében egy elektronmikroszkópos laboratórium létrehozására nyert támogatást. Pósfai Mihályt, a Széchenyi-díjas professzort, a Pannon Egyetem oktatóját kérdeztük az új laboratóriumról, az új műszerekről, hasznukról… 2019. május 31. 9:30 Győri István Eötvös József-koszorú kitüntetést kapott Győri István Eötvös József-koszorú kitüntetést kapott 2018. november 5-én a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat megnyitó ünnepségén az MTA Székházában Győri István professor emeritus Eötvös József-koszorú elismerésben részesült. 2018. november 20. 14:43

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.