Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Szakkörök középiskolásoknak: matematika, robotika, hardver

2016. október 18. 10:49
A matematika érettségihez szükséges ismeretek elsajátítása mellett a robotika és a programozás alapjaival, a számítógépek technikai világával is megismerkedhetnek a középiskolások a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának új szakkörei keretében.

Matematika szakkör

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara egyetemi előkészítő és érettségi felkészítő foglalkozásokat szervez matematikából, melyre a 11. és 12. évfolyamok tanulóit várja. A felkészítőn áttekintjük a középiskolai tananyagnak azon részeit, amelyek az egyetemi előadások és gyakorlatok megértéséhez elengedhetetlenül fontosak – például kiemelten foglalkozunk algebrával, függvények vizsgálatával és logikával –, valamint érettségi feladatokat gyakorlunk.

A szakkör kiváló lehetőséget jelent informatikai és műszaki területen tovább tanulni szándékozó diákoknak az érettségire, továbbá a felsőfokú tanulmányokra való felkészülésre. A foglalkozások csütörtöki napokon lesznek a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán, 15.00 - 16.30-ig az I1-es teremben, az első alkalom november 10-én lesz. A részvétel ingyenes.

Hardver szakkör

"Használod, de még nem szedted szét és érdekel hogyan működik? Megmutatjuk milyen alkatrészek rejtőznek egy számítógép belsejében. Ha kérdésed van, segítünk, hogyan használd ki a gépedben rejlő lehetőségeket, illetve hogyan hárítsd el a legalapvetőbb hibákat saját magad. Érdekelnek a számítógépes hálózatok alapjai? Szeretnéd megismerni a benne használt eszközöket és megtudni, hogyan kommunikálnak? Építsük meg együtt. Teszteld le megszerzett ismereteidet, használj korszerű elektronikus tananyagot."

A foglalkozások csütörtöki napokon lesznek a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán, 14.00 - 15.30-ig az I3-as teremben, az első alkalom október 20-án lesz. A részvétel ingyenes.

Robotika szakkör

A szakkör keretében a diákok megismerkedhetnek a robotika és a programozás alapjaival. Az alkalmazott hardver platform a LEGO Mindstorms NXT, amelynek a programozása több különböző fejlesztői környezetben történik, a diákok tudásszintjének megfelelően. A szakkör első felében a készlet és a programozási nyelvek megismertetése a cél, majd egy alapszintű tudás megszerzése után az érdeklődő diákok két fős csoportokban kisebb projektfeladatokat kapnak.

A foglalkozások szerdánként (16.00-17.30-ig az I3 teremben), az első alkalom október 20-án lesz. A részvétel ingyenes.

Fotó: Tál Dominik

vehir.hu
további cikkek
Állami kitüntetéseket vettek át a Pannon Egyetem oktatói Állami kitüntetéseket vettek át a Pannon Egyetem oktatói Az államalapítás ünnepe, augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket adtak át a Pannon Egyetem több oktatójának. 2019. szeptember 2. 14:23 Idegennyelvi nyári táborok a Pannon Egyetemen Idegennyelvi nyári táborok a Pannon Egyetemen A Pannon Egyetem az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül pályázatot nyújtott be az EFOP-3.2.14-17 számú „A középfokú oktatásban résztvevő tanulók nyelvtudásának javítása, valamint a sikeres emelt szintű idegennyelvi érettségire való felkészítés biztosításának megvalósítása” tárgyú felhívásra. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az EFOP-3.2.14-17-2017-00003 azonosító számú „Nyelvtanulással a boldogulásért” című pályázatot 330 000 000.- Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette. A projekt 2018.január 1-jén indult és 2020. december 31-én zárul. 2019. június 25. 13:20 Nyugdíjasok is tanulhatnak az egyetemen Nyugdíjasok is tanulhatnak az egyetemen A Pannon Egyetem és a Szomszédok Nyugdíjas Szövetkezet szabadegyetemet hirdet nyugdíjas korosztály számára Veszprémben. A havi rendszerességű programokon az egyetem, művészet, üzleti élet és kultúra szereplői hétköznapi nyelven adják át tudásukat. 2019. június 19. 12:00 Veszprémben is indul a Paks II. Akadémia Veszprémben is indul a Paks II. Akadémia Paks II. Akadémia néven képzési együttműködés jön létre az új atomerőművi blokkok kivitelezéséért felelős projekttársaság, azaz a Paks II. Zrt. és hat egyetem között. A Paks II. Akadémia program keretében szeptembertől vehetnek részt az érdeklődők az alapképzésre épülő atomerőművi üzemeltetési szakmérnök megnevezésű szakirányú képzésben. A Pannon Egyetem is a leendő képző intézmények között szerepel, az erről szóló támogatási szerződés aláírására szerdán került sor az intézmény Rektori Nagy Tanácstermében. 2019. május 29. 13:16

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.